در حال بارگذاری...

تور مجازی ۳۶۰ درجه

Virtual Tour 360

تور مجازی ۳۶۰ درجه

یک «تورمجازی» یک شبیه سازی از یک مکان موجود است، معمولا ازدنباله‌ای از ویدیوها یا تصویرهای ثابت تشکیل شده است. همچنین امکان استفاده از عناصر چندرسانه‌ای دیگر مانند صدا، موسیقی، داستان و متن وجود دارد.

اصطلاح «تور مجازی» اغلب برای توصیف رسانه‌های مبتنی بر عکس و تصویر متحرک به کار می‌رود. چشم انداز اشاره به دید پیوسته دارد، از آنجایی که چشم انداز می‌تواند هم مجموعه‌ای از عکس‌ها و هم مجموعه‌ای از تصاویر متحرک به هم پیوسته باشد. اصطلاح «تور چشم اندازی» و "تور مجازی" بیشتر به گردش‌های مجازی مرتبط است که از دوربین ساکن استفاده می‌نماید. چنین تورهای مجازی، از تعدادی عکس که در یک نقطه گرفته شده است، ساخته می‌شوند. دوربین و لنزها به دور آنچه که به عنوان نقطه بدون اختلاف منظر نامیده می‌شود، می‌چرخد (‌دقیقا نقطه‌ای پشت دوربین که نور در آنجا همگرا می‌شود).

گردش تصویر متحرک، یک حرکت کامل از تصویر متحرک یک مکان است. برخلاف حس تکراری یک تور مجازی، یک تور تصویر متحرک، یک حرکت خطی درون یک مکان است. با استفاده از دوربین‌های تصویر متحرک، از مکان مورد نظر با سرعت در حد پیاده‌روی با حرکت مداوم از یک نقطه به نقطه دیگر، تصویر برداری می‌شود.

تاریخچه تور مجازی ۳۶۰ درجه

مبدا عبارت «تور مجازی» به سال ۱۹۹۴ بر می‌گردد. اولین نمونه تور مجازی، تور توصیفی بازدید کننده موزه بود که شامل قدم زدن مجازی داخل یک سازه سه بعدی از قلعه دادلی با فضای سال ۱۵۵۰ بود. این فن‌آوری شامل رایانه‌ای بود بر مبنای سیستم دیسک لیزری که توسط مهندسی بریتانیایی به نام کالین جانسن طراحی شد.

یکی از اولین کاربران تور مجازی، ملکه الیزابت دوم بود، درست در زمانی که او رسما مرکز بازدید کنندگان را در سال ۱۹۹۴ رونمایی کرد. از آنجایی که مقام ملکه، عناوین، توضیحات و دستور العمل‌های کلیه فعالیت‌ها را خواستار بود. این سیستم به عنوان «تور مجازی، چهار راهی بین واقعیت مجازی و تور سلطنتی» نامیده و توصیف شد. جزئیات پروژه اصلی به صورت آنلاین قابل مشاهده است.

این سیستم در ماه نوامبر سال ۱۹۹۴ در جلسه‌ای که در موزه بریتانیا برگزار شد و متعاقبا در روزنامه تخصصی به صورت برجسته نمایان شد.